Hejho!

W roku 2004 odbyliśmy kolejną wyprawę rowerową - za nasz cel obraliśmy jezioro Garda u podnóża Dolomitów oraz Wenecję. Oprócz tego dużo czasu spędziliśmy w samych Dolomitach zdobywając kilka znaczących przełęczy. Ekspedycję rozpoczęliśmy w Bratysławie, gdzie dotarliśmy pociągiem. W tym samym miejscu zamknęliśmy pętlę naszej trasy.

Na rowerach przejechaliśmy ok. 2020km w przeciągu 22 dni (w tym 2 dni prawie w całości poświęcone na podróże pociągiem).

Zapraszam do przeczytania dokładnej relacji i obejrzenia zdjęć. Dział RELACJA to szczegółowy opis wyprawy napisany po powrocie. Dział DZIENNIK to relacje pisana przez nasz dział Public Relations (Tomek) na miejscu (na podstawie naszych SMSów) :)

W wyprawie brali udział:

Paweł Parys - kolega z liceum, coroczny kompan wakacji na dwóch kółkach (już czwarty raz). Obecnie studiuje matematykę i informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka w Warszawie w akademiku, a tak naprawdę w Miotku koło Kalet. Rocznik 1983.

Tomek Parys - brat Pawła. To jego wyprawowy chrzest. Tak jak ja, dużo fotografuje i razem stworzyliśmy całkiem potężną dokumentację fotograficzną wyprawy (ok. 700 zdjęć w sumie, o ile się nie mylę). Uczy się w LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach (to, z którego się znamy z Pawłem). Rocznik 1986 (ale wszyscy brali go za najstarszego :))

Marcin Konopka - radzionkowski kolega poznany przez internet przed wyprawą 2002. Jechał z nami drugi raz. Studiuje fizykę informatyczną na Uniwersytecie Śląskim. Rocznik 1983 (ale często brany za najmłodszego). Nosi się z zamiarem wymiany tylnej przerzutki XT na Alivio, ale nie może się zdecydować ;)

Marek Ślusarczyk - czyli autor tej strony :) Nieformalny kierownik, wymyślacz i planowacz wypraw (przy udziale Pawła, który jako stały uczestnik ma decydujący głos). Student anglistyki na Uniwersytecie Śląskim. Rocznik 1983.