Dzień 30
08.08.2007
Środa
Start: 11:15

Wziąłem swoje sakwy z pomieszczenia gospodarczego, gdy tylko je otwarli. W międzyczasie wycieczki do łazienki i gotowanie wody na śniadanie tak się ułożyły, że zniknął facet, który otwarł ten garaż, uprzednio go zamknąwszy. W ten sposób Paweł prawie by nie odzyskał sakw, ale dogonił jeszcze człowieka gdzieś na campingu.
Pogoda jest nędzna i jest chłodno. W centrum Fernie robimy zakupy i ruszamy w drogę. Na rest area dosiada się do nas Holender, który chciał w pół roku przejść pieszo z Halifax do Vancouver (przez całą Kanadę - jakieś 6000km). Po dwóch miesiącach zorientował się, że nie zdąży. Kupił więc rower i przyczepkę i zasuwa w ten sposób.
W Sparwood robię postój przy największej ciężarówce świata. Titan 33-19 Hauler waży 236 ton, można nań załadować 317 ton. Rozpędzić się może do 50km/h. Napędza toto silnik dwusuwowy (16 cylindrów, 3300KM), kręcący prądnicą, która zasila silniki elektryczne (jak w lokomotywach spalinowych). Pali ponad 260l na godzinę pracy. Czyli gdyby jechał z prędkością maksymalną, jest to 520l/100km :)Czekam tutaj na Gosię i Pawła zakładając, że zjadą z biegnącej nieco wyżej drogi zobaczyć ciężarówkę, ale przemknęli niezauważeni. Doganiam ich kawałek za miastem. Wszędzie poza drogą jest tutaj pełno tabliczek typu "Śmiertelne niebezpieczeństwo! Grozi zapadnięciem". Okolice Sparwood to potężne zagłębie węglowe i wszystko podziurawione jest tu szybami.
Czeka nas podjazd na przełęcz Crowsnest Pass. Ostatnie góry, ostatnia przełęcz tej wyprawy. Jest zupełnie łagodny, prawie po płaskim. Żeby nie było zbyt miło, wieje okropny wiatr w twarz. Momentami po płaskim nie da się jechać szybciej niż 8-9km/h. Osiągnąwszy przełęcz, jestem zaskoczony, że to już tutaj.Paweł coś nie za dobrze się czuje. Na szczęście zaraz za przełęczą jest camping. Prawie pusty. Po wodę trzeba zasuwać kawał drogi, ale przynajmniej są świetne widoki na góry.Sakwy na noc oddajemy panu, który ma pickupa z zamykaną paką.

Dystans dnia: 60.66 km
Czas jazdy: 4:17:02
Średnia prędkość: 14.16 km/h
Prędkość maksymalna: 51 km/h

Poprzedni < > Następny


Prawa autorskie zdjęć i tekstu zastrzeżone: Marek Ślusarczyk © 2001-2099